Informácie o nás

 

           Neprofesionálny divadelný súbor (NDS)  Atak 9 vznikol v roku 2001. Založilo ho 9 mladých hercov pod vedením svojej vedúcej a zároveň režisérky p.Anny Jakubcovej. Prvý krát sa predstavili s naštudovaním divadelnej hry  „ Prišla tetka z Ameriky.“na domácom javisku v Dovalove.

V roku 2002 sa im podarilo naštudovať ďalšiu  divadelnú hru od Ferka Urbánka „ Kamenný chodníček“. S touto hrou sa zúčastnili aj regionálnej prehliadky v Liptovskom Mikuláši a hlavná predstaviteľka Evka Cibulová získala aj cenu poroty za najlepší herecký výkon.    

Rok 2003 priniesol hru „Už sme všetci v jednom vreci“

V roku 2004  sa mladý súbor rozhodol pokračovať vo svojej hereckej kariére pod vedením vedúcej  a režisérky Libuši Števčekovej a predstavili sa domácemu publiku aj okolitým dedinám paródiou na rozprávku „Snehulienka a sedem....“ v oveľa širšom hereckom zložení.

V roku 2005 za odbornej pomoci metodičky Evy Štofčíkovej uzrela svetlo sveta hra „ Starý zaľúbenec“ a v roku  2006 pri príležitosti 610 výročia vzniku Dovalova sa súbor predstavil krátkym pásmom pod názvom „Vznik Dovalova“ a v spolupráci s p. P. Vrlíkom ako autorom divadelnej hry v decembri svoju premiéru uzrela divadelná inscenácia „Tam , kde žijú bosorky“

V roku 2007 sa súbor rozhodol napísať vlastnú hru a Michal Tomasy ako člen súboru sa podujal na túto neľahkú úlohu. Hru Špitál s.r.o. hral súbor niekoľko krát aj v okolitých obciach.

V tom istom roku naštudoval súbor rozprávkovú inscenáciu Kamarát 

Rok 2008- voľné pokračovanie divadelnej inscenácie P. Vrlíka Bosorky II.

Nový rok 2009 začali ochotníci rozprávkou Ambrózius.

V roku 2010 súbor putoval po obciach Horného Liptova s divadelnou hrou Jožko Púčik a jeho kariéra, s ktorou sa v lete tohto roku zúčastnili na prehliadke divadelných hier v PDA v Liptovskom Mikuláši. Koniec roku 2010 ukončili klasickou divadelnou hrou od Jána Palárika "Zmierenie, alebo dobrodružstvo pri obžinkoch"

Hudbu k niektorým divadelným inscenáciám komponovala  a zároveň na klavíri doprevádzala aj Mgr. Ľubica Pelachová.

V roku 2011 sme oprášili našu prvú divadelnú inscenáciu a pri 10. výročí Atak-u sme sa predstavili hrou Prišla tetka z Ameriky v novom hereckom obsadení a krátkymi  etudami o vzniku Dovalova a Liptovského Hrádku pod názvom Belsko a Doval. V tomto roku súbor naštudoval a predstavil sa na plese primátora mesta s fiktívnym príbehom pod názvom Magdaléna Zai.

Rok 1012 bol plodným rokom v kvalite tvorby súboru s hrou Matka a detskou inscenáciou Cesta k slnku, kde získal hlavné  ocenenie na okresnej prehliadke a postup na krajskú prehliadku divadelnej tvorivosti.

Divadelnú sezónu roku 2013 sme ukončili hrami  Hodinár Pierko a  AVI.

Od roku 2004 má súbor stále okolo 20 členov zväčša mladých ľudí od 14 do 30 rokov. Predstavuje  sa nielen na domácom javisku, ale aj v okolitých dedinách a mestách. Od svojho vzniku do teraz mal cca 100  predstavení. Z toho v roku 2008 odohral 17  predstavení.

Rok 2013 priniesol divadelné predstavenie Rozmajrín s novými členmi súboru, ktorú sme odprezentovali na druhý sviatok vianočný. 

V roku 2014 sme nacvičili hru Vlada Moresa Ty budeš moja alebo nevesta pre milionára, koniec roka 26.12.- premiéra divadelnej hry Verona

 Rok 2015- prehliadka amatérskch divadelných súborov BM regionálna prehliadka- 1. miesto, - postup na krajskú prehliadku- krajská prehliadka- 1. miesto  a postup na celoslovenskú prehliadku do Tisovca, premiéra divadelnej hry Zmija na Štefana

-rozprávková inscenácia Horúce srdiečko.

Rok 2016- prehliadka amatérskch divadelných súborov BM- regionálna prehliadka s divadelnými hrami Zmija, Cudzinka, prehliadka detských divadiel- dospelí hrajúci deťom s inscenáciou Horúce srdiečko,, krajská prehliadka s divadelnou hrou Cudzinka

              - Oslavy 700 rokov LH- inscenácia Balaša

             - Oslavy 620 rokov Dovalova- inscenácia Balaša